Zarówno osoby prywatne interesujące się światem mody, jak i firmy działające w tej branży, potrzebują miejsca, w którym mogłyby kupować swoje najnowsze kreacje. W przypadku osób fizycznych funkcje taką spełniają sklepy stacjonarne znanych marek lub serwisy internetowe. Dogodnym rozwiązaniem dla podmiotów gospodarczych jest natomiast korzystanie z usług hurtowni odzieży. Wśród działających na rynku hurtowni możemy znaleźć zarówno takie sprzedające dowolny rodzaj ubrań, jak i specjalizujące się jedynie w określonym ich typie.

Hurtownie mogą być prowadzone zarówno przez producentów ubrań, którzy często wybierają jednak sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego, jak i osoby zajmujące się sprzedażą odzieży produkowanej przez inne marki. Hurtownie odzieży mogą mięć postać zarówno obiektów stacjonarnych, jak i witryn internetowych. Ze względu na ciągły rozwój sprzedaży internetowej, cześć osób, które dotychczas prowadziły sprzedaż jedynie w sklepach fizycznych, rozszerza zakres także o handel w internecie lub ogranicza się wyłącznie do prowadzenia witryny internetowej. Hurtownie odzieży mogą specjalizować się w sprzedaży odzieży męskiej lub damskiej, sprzedaży ubrań wyłącznie określonych marek lub określonego typu.

Ze względu na większe zainteresowanie modą dla kobiet oraz szybszy rozwój tego segmentu branży, hurtownia odzieży damskiej jest częściej spotykana od innych hurtowni tematycznych, zarówno w przypadku sprzedaży w sklepach fizycznych, jak i internetowych. Hurtownie odzieży działające na rynku krajowym zajmują się najczęściej importem odzieży od producentów zagranicznych. Ich klientami są na ogół sklepy, które natomiast zajmują się sprzedażą detaliczną produktów. Część hurtowni oferuje także możliwość zakupu pojedynczych produktów, jednak nie jest to rozwiązanie spotykane zbyt często, ze względu na jego mniejszą opłacalność. Hurtownie, a w szczególności te prowadzące sprzedaż internetową, oprócz handlu ubraniami oferują także możliwość zakupu innych produktów, takich jak obuwie oraz inne dodatki.